חומצה הילארונית

עם השנים, גופנו מאבד מזוהרו ורעננותו. הדבר נובע בעקבות ירידה בחומצה ההיאלורונית שבגוף. הרפואה של היום מצאה את הדרך להשיב לגוף את החומרים שהוא מאבד.

מדובר בעיקר על קמטים המופיעים בפנים ומשפיעים על המראה. חומצה היאלרונית – מהווה היום בשורה של ממש עבור אלו שחפצים להעלים ולטשטש את הקמטים שנוצרו. מדובר בחומר נגיש, זמין וידידותי לשימוש.

חומצה היאלורונית – מה זה?

חומצה היאלורונית (Hyaluronic Acid – HA) זהו חומר סופח מים, דמוי ג'ל והוא נמצא באופן טבעי בגוף האדם. טבעה של המולקולה של חומצה זו היא לאצור מים. כתוצאה היא שומרת על לחות השיער והעור ומשמשת לריפוד ומילוי הגוף באזורים הרצויים, כמו מרפקים, לחיים, שפתיים וכדומה.

חומצה ההיאלורונית כתחליף לטבע

כאשר אנחנו מגיעים לגיל 40 מתחילה ירידה בייצור החומצה היאלורונית והתוצאה היא – קמטים בפנים, מראה עייף, לחיים נפולות ועוד. החומצה היאלורונית המלאכותית, מסוגלת להחזיר את הגלגל אחורנית ולהשיב את המראה הצעיר והרענן לקדמותו.

קצת היסטוריה

רק בשנות השמונים החל השימוש בחומצה היאלורונית. נודע כי בכפר קטן ביפן מתגוררת אוכלוסייה אשר נראה כי תופעות הגיל פוסחות עליה. מבדיקות שנערכו נמצאה בגופם רמה גבוהה של מולקולות המעודדות את ייצור החומצה היאלורונית בגוף. התברר כי החומצה הנוצרת בעקבות התזונה הייחודית שהם צורכים היא זו שמסייעת לגופם לנצח את הגיל.

חומצה ההיאלורונית בשירות הרפואה הקוסמטית

מוצרים המבוססים על חומצה היאלורונית נמצאים בשימוש גם בתחומי הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים, היות ולחומצה היאלורונית תכונה לספוג מים כמעט פי אלף (1000!) ממשקלה וכך היא מעניקה לרקמה אליו הוזרקה את הנפח הרצוי. מלבד זאת התברר ממחקר באוניברסיטת מישיגן, כי החומצה אף מעודדת ייצור קולגן חדש.

חומצה ההיאלורונית מן החי

למעשה עד לפני כעשרים שנה הופקה החומצה היאלורונית מן החי כאשר היה זה בעיקר מכרבולות של תרנגולות. החומצה הזו גרמה לתופעות לוואי שונות כמו אלרגיות ורמות חלבון גבוהות מידי. כאשר החלו להפיק את החומצה באופן מלאכותי ובתנאי מעבדה, חל זינוק מרשים בשימוש בחומר ללא הרעלנים והאלרגנים.

איך מתבצע הטיפול בפועל?

לחומצה היאלורונית מרקם של ג'ל. מזריקים אותו לאזורים המבוקשים באופן נקודתי ומדויק כאשר על ידי כך ממלאים בצורה מדויקת את השקעים אשר נוצרו עם הזמן כתוצאה מאיבוד הנפח של העור ודלדול טבעי של הרקמות.

לאיזה אזורים הוא מתאים?

החומצה היאלורונית מתאימה במיוחד לטיפול באזורים כמו הקמטים שבצדי הפה והאף. (אלו מכונים גם נזולביאליים) כמו כן לעיצוב השפתיים ומילוי שלהן ובנוסף משמש הבוטוקס לצורך פיסול עצמות הפנים ועיצוב עצמות הלחיים, הקניית נפח לאזורים בפנים, מילוי השקעים בצדי הראש (טמפורליים), תיקון האף, הרמת גבות ועוד.

לחומצה ההיאלורונית מגוון יתרונות. נמנה את חלקן להלן:

  • תוצאות הנשמרות לאורך זמן ואין צורך בתחזוקה קבועה, זאת בניגוד לחומרים אחרים הדורשים טיפולים חוזרים כאשר לעיתים הגוף מתחיל לפתח נגדם נוגדנים והטיפול מפסיק להועיל.
  • שינוי ניכר החל מהטיפול הראשון ולכן זה יכול להתאים לאנשים הזקוקים לטיפול מהיר לקראת אירועים וכדומה.
  • זמן החלמה מינימלי ללא צורך ביציאה מן השגרה.
  • מראה טבעי ללא עיוותים או שינויים מוגזמים.

החומצה היאלורונית היא למעשה הדבר הקרוב ביותר לטבע, להבדיל מניתוחים או טיפולים שונים אשר בהם נעשה שימוש בחומרים שהם זרים או מסוכנים לגוף.

ד"ר יואב ירון לשירותכם, מעוניינים לקבל פרטים נוספים על אודות הטיפול? פנו אלינו ונשמח לייעץ ולהתאים לכם את הטיפול המושלם עבורכם.
להתאמת הטיפול המושלם לעורך
divider
עוד על חומצה היאלרונית...
עיניים
נגישות