היתרונות של חומצה היאלורונית בטיפולי פנים

בשונה מחומרים מלאכותיים המוכרים לכם מתחום פיסול הפנים, חומצה היאלורונית היא תעתיק כמעט מדויק של החומצה ההיאלורונית הטבעית שאצורה בגוף שלנו. האחרון מכיל, באופן טבעי, חומצה היאלורונית בקרבת העור – מבפנים. היא מסייעת בייצור קולגן ואלסטין, חלבונים המסייעים בשמירה על יציבות העור. מחקרים שנעשו בעבר גילו כי החל מגיל 40 חלה ירידה בייצור החומצה ההיאלורונית בגוף האדם, ובשל כך הקולגן והאלסטין גם כן בנסיגה. הדבר גורם להיווצרות הדרגתית אך מהירה של קמטים בעור. אם בעבר חומרים מלאכותיים עם המון תופעות לוואי היו אחראיים ליישור העור, כיום ניתן לעשות זאת עם חומצה היאלורונית, מה שהביא את הבשורה הגדולה מכולן למטופלי עור פלסטיים.

765-(6)

חומצה היאלורונית – אז והיום

עד לפני 3-4 עשורים המחשבה הייתה שבלי לקחת חומצה היאלורונית מקורית מיצורים חיים אחרים, לא ניתן “לחקות” את הדבר האמתי. על כן, תרנגולים היו מושא הלקיחה המרכזי של חומצה זו. היתרון היה ייצור ודאי של החלבונים החסרים, קולגן ואלסטין. אבל היה בשיטה הזו גם חיסרון חריף ומורגש ביותר: בשל כך שהיא נלקחה מיצור חי היא הגבירה את קצב ייצור החלבונים החסרים, קולגן ואלסטין, לקצב מהיר מאד. האדם קלט לגופו היקף גדול מדי של החלבונים הללו, מה שגרם ליצירת אלרגיות רבות למטופלים. על כן, מאז עברו לפתח חומצה היאלורונית בתנאי מעבדה, תוך ביסוס על הנדסה גנטית.

פרופילו – חומצה היאלורונית ללא חומרים כימיים

חומצה זו, בדומה לאחרות, פותחה במעבדה ולא באופן טבעי, אולם בשונה מהן היא נטולת לידואקין ו- MDDE, חומרים כימיים בולטים ביתר החומצות ההיאלורוניות. בשל כך, האדם מקבל חומצה שהכי קרובה לחומצה המקורית שנמצאת בגופו. בטיפולי מילוי קמטים לא מעטים משתמשים בחומצה היאלורונית מסוג פרופילו כחומר הטיפול המרכזי.

מבנה החומר מעיד על רמת התאמתו למשימת מילוי הקמטים

החומר אינו נוזלי ואינו מוצק, אלא ג’ל. בשל רמת סמיכותו הגבוהה הוא משמש בדיוק להשלמת החלק החסר במילוי הקמטים. היות שזהו חומר כמעט-טבעי הוא נספג מעולה בגוף האדם ומחזיר את העור שנים אחורה למצב צעיר ודינמי ללא קמטים. עם חומצה היאלורונית ניתן להשתמש לקמטים שבצדי הפה והאף, הקמטים הנזולביאליים, וכן למילוי שפתיים: הבוטוקס לשפתיים הוא למעשה חומצה היאלורונית. חומצה היאלורונית משמשת גם למילוי שקעים בצדי הראש, הרמת גבות ותיקון אף.

להתאמת הטיפול המושלם לעורך

divider
נגישות