כל מה שרציתם לדעת על בוטוקס

בשונה ממה שידוע לרובנו, בוטוקס הוא חומר עם סגולות רפואיות רבות. הרוב הדומם של הקוראים ודאי מכיר אותו כחומר המסייע בהעלמת קמטים באמצעות הזרקות, אך מה שחשוב להבין הוא באיזו צורה הוא מעלים אותם: מה הוא עושה בשביל לגרום להעלמה הזו להתרחש? ברגע שנבין את המכניזם נוכל להסיק מהפרט אל הכלל: יישום טיפול בוטוקס לפתרון בעיות גוף אחרות שאינן קמטים.

shutterstock_613700813 copy

תכונות החומר של הבוטוקס – כך הן פועלות בשבילנו

בוטוקס הנו חומר רפואי שנעשה בו שימוש כבר לא מעט שנים קליניקות פלסטיות. התכונה המרכזית שלו – החלשת בלוטות , מוקדי תופעות לוואי ושרירים שפעולה לא רצויה שלהם עלולה לגרום לנזקים. במילים אחרות, בוטוקס מאזן את הגוף באמצעות החלשה של תהליכים בלתי רצויים. בנושא של הקמטים, הבוטוקס עוצר את תהליך ההזדקנות של העור, מה שמאפשר לו לייצר קולגן ואלסטין ברמה של עור “צעיר”, ובכך להישאר נקי וחלק.

בוטוקס ומניעת זיעה

זיעה היא אינה תופעה שמומלץ להתערב במניעתה אם היא נעשתה כתוצאה ממאמץ, ובייחוד מאמץ אתלטי. במקרה זה הזיעה שומרת על האדם מהיתפסות שרירים וכאבים לאחר פעילות (תנסו לעשות ספורט במזג אוויר קר, כשלגופכם אימונית קיץ במקום חורף. הכאב שתחוו יהיה זהה למצב של כאב עקב חוסר זיעה). אולם ישנם לא מעט אנשים שסובלים מזיעה כרונית והם למעשה מזיעים כמעט בכל שגרת חייהם. עבורם מומלץ למנוע הזעת יתר, ואת זה עושים עם בוטוקס. הטיפול כולל הזרקת הרדמה מקומית ולאחר מכן הזרקות מדודות של בוטוקס לאזור בלוטות ההזעה במטרה להחלישן, ובכך למנוע את יצירת הזיעה העודפת. ההרגשה של חוסר זיעה – מידית, עם סיום הטיפול.

בוטוקס ומניעת מיגרנות

מיגרנות (כאבי ראש) כרוניות נוצרות, לרוב, כתוצאה מהתכווצות שרירי המצח מעל העיניים. הזרקת בוטוקס לאזור גורמת לשיתוק פעולת השרירים הללו ולכן מונעת את התכווצותם. בשל כך, אין מה שיגרום למיגרנה להתהוות, ואכן מי שעבר הזרקות בוטוקס לאזור המצח שלו יכול להעיד על היעלמות המיגרנות. בטיפול הראשון ממוצע ההצלחה הוא 3-4 חודשים ללא מיגרנות. 85% מהמטופלים מדווחים כי אחרי הטיפולים השני והשלישי כבר לא חשים במיגרננות גם זמן רב לאחר תקופה זו. הטיפול חף מתופעות לוואי. אפילו סף הכאב מהדקירה של המזרק מינורי כי זה מתבצע לעצם המצח. פציינטים רבים מדווחים כי הסף זהה בעוצמתו להזרקה טבעית של יתוש בעת עקיצה.

להתאמת הטיפול המושלם לעורך

divider
נגישות