קמטי הבעה

קמטים הם חריצים או שקעים דמויי שורות או קווים הנוצרים בעור הפנים. אנחנו מייחסים אותם בדרך כלל לגיל המתבגר כאשר העור נעשה יבש יותר והגוף כבר אינו מייצר את אותה כמות קולגן כפי שהיא ייצרה בעבר. במאמר זה נתמקד בקמטי ההבעה - מה הם באמת, האם ניתן להעלים אותם לצמיתות? ומהן הדרכים המומלצות ביותר לטפל בהם? כל התשובות לפניכם.

מה נחוץ לדעת על קמטים מסוג זה?

קמטי ההבעה מופיעים הרבה לפני קמטי הזקנה. הם עשויים להיווצר כתוצאה מהפעולה הטבעית של הפעלת שרירי הפנים, אך גם לעישון, חשיפה מרובה לשמש והתבגרות העור יש בכך חלק לא מבוטל.

קמטי הבעה – הקדמה

קמטי הבעה נוצרים לרוב באזור הפנים. כאשר באזורים אלו לרוב העור יהיה דק יותר משאר הפנים, ובנוסף תתכן גם תנועתיות רבה ביחס לשאר חלקי הפנים. כך לדוגמא ייווצרו קמטי ההבעה סביב העיניים, סביב הפה, במצח קמטי זעף, קמטי חיוך וכדומה.

איך נוצרים הקמטים?

הבעות הפנים מותירות את חותמן על הפנים שלנו. מדובר בקמטוטים הנוצרים בעקבות חיוכים או לחילופין קמטים בעקבות זעף. גם אנשים מעשנים חורצים עם השנים קמטוטים קבועים סביב השפתיים. זאת, היות ואנחנו חוזרים שוב ושוב על אותן התנועות וכך עם הזמן, נוצרים הקמטים.

קמטי הבעה – כיצד ניתן לטפל בהם?

לאחר שכבר נוצרו קמטי ההבעה, נוכל למלא אותם מחדש באמצעות חומרי מילוי ייעודיים כמו חומצה היאלורונית או בוטוקס אשר אלו ימצקו מחדש את העור ויעניקו לו מראה מתוח.

טיפול להחלקת קמטי הבעה באמצעות זריקה – כיצד זה עובד?

החומרים המוזרקים משמשים על פי רוב ליישור והחלקת קמטים המצויים בעיקר בחלק העליון של הפנים, המצח והעיניים. אזור זה בדרך כלל מרובה בקמטי הבעה. כאשר הטיפול בקמטי ההבעה נעשה באמצעות הזרקת חומר ייעודי, הוא ייעשה על ידי החדרה של החומר בין העצב לשריר. פעולה זו גורמת להרפיה של השריר ובכך נחלשים שרירי ההבעה אשר אחראיים להופעת הקמטים.

זריקות לטשטוש קמטי הבעה – מה היתרונות?

ישנם כמה וכמה יתרונות בטיפול הנעשה באמצעות זריקות. המרכזי שבהם זוהי האפשרות לחזור לשגרה במהירות כאשר למעשה אין כל צורך בזמן החלמה. אמנם קיימת המלצה להימנע מפעילות ספורטיבית למשך יומיים שלושה לאחר הטיפול אך מעבר לכך אין כל הגבלה.

 • קבלת תוצאות מעולות
  גם מבחינת התוצאות, בדרך כלל לאחר טיפול כזה נהנים המטופלים מתוצאות מעולות מיד לאחר טיפול ראשון כאשר הקמטים מתעדנים ואף נעלמים ומבחינת תופעות לוואי, ניתן לומר כי אלו שואפות לאפס.
 • אין כמעט תופעות לוואי
  ישנן תופעות לוואי קלות כמו נפיחות קלה, אדמומיות או שטפי דם באזורים המטופלים אך אלה נדירות, הן לא כואבות וחולפות תוך זמן קצר.
 • הטיפול אפקטיבי ומהיר
  הטיפול נעשה ע"י ד"ר יואב ירון המתמחה בתחום זה מזה שנים רבות. לפני הטיפול המטופל ימרח על ידי המומחה במשחה מאלחשת שתרדים לזמן מסוים את האזור הנקודתי בו מתבצע הטיפול. הטיפול מתבצע בעדינות, התאמה נכונה והזרקה מדויקת לעור. סך כל הטיפול לא ייערך מעל 20 דקות.
 • קבלת מראה צעיר ומתוח ללא כאב
  כפי שהוזכר בפסקה הקודמת, אנו משתמשים במשחה ידידותי המאלחשת את העור ומטשטשת כאב באזור הספציפי, הטיפול מהיר ולא כואב ומבטיח תוצאות מידיות באחריות.

שמירה על עור מתוח ובריא באמצעות תזונה נכונה

חשוב לדעת כי גם בנושא של השמירה על עור הפנים, יש לתזונה הנכונה משקל רב והשפעה על התהליכים המתרחשים עמנו. מזון בריא ומאוזן, אכילת פירות וירקות ושתייה מרובה, יתרמו רבות לשמירה על עור הפנים ומניעת קמטים.

הולכים על בטוח - ד"ר יואב ירון אסתטיקה רפואית

כאשר מדובר בגוף או בפנים שלנו, מומלץ לגשת לבעל מקצוע עם ניסיון המתמחה זמן רב בתחום. יש לפנות אך ורק אל רופא מוסמך ומנוסה כדי שיתאים את חומרי המילוי הנכונים עבורכם.

מעוניינים לקבל ייעוץ או לשמוע פרטים נוספים אודות הטיפול?
חייגו עכשיו ונשמח לעמוד לשירותכם!

להתאמת הטיפול המושלם לעורך
divider

עוד על פיסול פנים...

נגישות