צניחת זווית הפה

טיפול בחומצה היאלורונית בצניחת זווית הפה

אחד הדברים המתסכלים בהתבגרות והזדקנות העור הוא שהמראה החיצוני אינו תואם את התחושה הפנימית. כאשר ישנה צניחה בזוויות הפה, גם בתחושת אושר הבעת הפנים תראה עצובה או זעופה בגלל מבנה הקשת שנוצר לשפתיים וזוויות הפה שצנחו. הזרקת חומצה היאלורונית בצידי הפה נחשבת לטיפול יעיל מאוד בצניחת זווית הפה. מהי בעצם צניחת זווית הפה? מה גורם לה? ואיך טיפול בחומצה היאלורונית עוזר להחזרת ארשת שמחה לפנים?

סיבות לצניחת זווית הפה

  • כמו כל תנועה בגוף, גם תנועת השפתיים המביעה בין היתר שמחה או כעס נעשית באמצעות שרירים הצמודים לזווית הפה, אלה שרירי הלסת התחתנה או שריר קצוות הפה. כיווץ השריר גורם לצניחת הלסת וזוויות הפה כלפי מטה.
  • איבוד אלסטין וקולגן: ככל שעורנו מזדקן הוא מתקשה יותר לייצר את החלבונים אלסטין וקולגן אשר שומרים על לחות העור וחיוניותו. האלסטין שומר על העור מתוח והקולגן מעניק לו קשיחות. איבוד או ייצור פחות יעיל של אלסטין וקולגן גורם לעור באופן כללי להיות נפול, וללכת בעקבות כוח הכובד כלפי מטה, כולל בזוויות הפה.
  • גנטיקה: כמו לתופעות רבות בגופנו, גם לצניחת זווית הפה יש גורם גנטי, אך זהו אינו הגורם הבלעדי.

היתרונות של חומצה היאלורונית בטיפול בצניחת זווית הפה

לטיפול באמצעות חומצה היאלורונית מספר יתרונות:

  • חומר טבעי: חומצה היאלורונית היא חומר אשר הגוף מייצר גם בעצמו ולו תפקידים נוספים הקשורים גם בגמישות המפרקים ובהחלמת העור מפציעות. עם השנים הייצור הטבעי פוחת אך מדובר בחומר שהגוף מכיר היטב ולכן הוא נספג בקלות והסיכוי שיגרום לאלרגיה או תופעות לוואי אחרות הוא נמוך מאוד.
  • שינוי שנראה במהירות: כבר לאחר מילוי אחד ניתן לראות הבדל. החומצה היאלורונית סופחת מים בכמות גדולה וכך נפח האזור בו הוזרקה גדל והעור מתיישר ממש כמו בלון שנופח. בחומצות שפותחו לאחרונה, חומצות פרופילו בהן עושה שימוש ד"ר ירון יואב, גלום יתרון נוסף והוא עידוד ייצור קולגן ואלסטין המוסיפים למראה החיוני והמתוח של העור. כך, החומצה ההיאלורונית לא רק תורמת כחומר סופח מים הגורם למתיחת העור אלא גם בעידוד תהליכים פנימיים שפוחתים בגוף עם השנים.
  • החזקת הטיפול לאורך זמן ביחס לטיפולים מקבילים כמו בוטוקס.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול בחומצה היאלורונית בצידי הפה או באזורים אחרים בפנים מתבצע באמצעות הזרקה עם מחט עדינה ולכן הכאב הוא מינימלי. חומצה היאלורונית מגיע כחומר במרקם ג'ל, כשישנם מספר סוגים של חומצה עם הבדלים קטנים בין אחת לאחרת. ישנה חומצה היאלורונית עדינה במיוחד האידיאלית למילוי קמטים קטנים כמו הקמטים הנוצרים בצניחת זווית הפה. יש חומצה סמיכה יותר המתאימה למילוי קמטים גדולים יותר. כך או כך, חומצה היאלורונית עדינה מספיקה בכדי לבצע את ההזרקה באופן הדרגתי, מדויק וממוקד. ניסיונו והכשרתו של המטפל הם משמעותיים מאוד להצלחת הטיפול. בדומה לטיפולים אחרים שאינם מצריכים ניתוח, גם טיפול בחומצה היאלורונית צריך עדיין להתבצע על ידי רופא המתמחה ברפואה אסתטית. כך ההזרקה תיעשה בזווית ובעוצמה המתאימות.

תוצאות הטיפול- החיוך חוזר גם לפנים

כפי שציינו, תוצאות הטיפול ניכרות מהר מאוד. כבר לאחר טיפול אחד ניתן לראות את השפתיים מורמות יותר. כיוון שהחומצה היאלורונית היא חומר טבעי לגוף, היא פועלת מיד כי הגוף יודע מיד מה לעשות איתה וכיצד לנצל אותה לתועלתו. אז מתרחשים בגוף תהליכים חיוניים בעוצמה גבוהה  והדבר ניכר מיד במראה.

ד"ר יואב ירון לשירותכם, מעוניינים לקבל פרטים נוספים על אודות הטיפול? פנו אלינו ונשמח לייעץ ולהתאים לכם את הטיפול המושלם עבורכם.
להתאמת הטיפול המושלם לעורך
divider
עוד על חומצה היאלרונית...
עיניים
נגישות